O víně

Všechny milovníky vína srdečně zveme do nově otevřené vinotéky in vino

Všechny milovníky vína srdečně zveme do nově otevřené vinotéky in vino

 

In vino patří k hotelu U Zlatého kohouta v Kroměříži. Ve vinotéce in vino máme pro Vás nachystány ty nejlepší a nejkvalitnější vína z podoblastí Slovácka, Velkopavlovicka, Mikulovska a Znojemska od vinařů, kteří pravidelně získávají nejvyšší ocenění ze soutěží v ČR i v zahraničí.

 

Proč primárně Moravská vína?

 

Moravská vína jsou jedinečná a kvalitní díky specifickému klimatu a půdě, která je zde pro vinařství ideální. Moravské vinařství má dlouhou tradici a v posledních letech zaznamenává stále větší úspěchy nejen v rámci České republiky, ale i v zahraničí.

Mezi nejznámější a nejvýznamnější odrůdy patří Ryzlink vlašský, Sauvignon, Rulandské modré, Frankovka nebo Tramín červený. Tyto odrůdy jsou charakteristické svým aroma, chutí a barvou.

Ryzlink vlašský je jednou z nejvyšších odrůd a je vynikající pro výrobu suchých vín s ovocnou vůní a jemnou kyselinkou. Sauvignon je odrůdou s exotickými plody, které dodávají vínům svěžest a zároveň výraznou chuť. Rulandské modré je odrůdou s jemným tříslovinami a ovocným aroma. Frankovka je odrůdou s vysokým obsahem tříslovin, které dávají vínům robustní chuť a barvu. Tramín červený je odrůdou s výraznou vůní a chutí, která se často používá pro výrobu sladkých vín.

Moravská vína jsou také specifická díky svému terroiru, což znamená, že jsou ovlivněna místními podmínkami, jako je klima, půda, nadmořská výška a expozice. To vše přispívá k jedinečnosti a různorodosti vín.

Další unikátnost Moravských vín spočívá v tom, že jsou vyráběna tradičními metodami a s velkou pečlivostí. Vinaři se často snaží o minimalizaci použití chemikálií a podporují ekologické vinařství, což vede k vyšší kvalitě a zdraví pro spotřebitele.

Celkově lze říci, že Moravská vína jsou nejen vynikající a kvalitní, ale také jedinečná díky specifickým odrůdám a terroiru, a tak se stávají čím dál populárnějšími po celém světě.