O nás

Všechny milovníky vína srdečně zveme do nově otevřené vinotéky inVino v Kroměříži. Našim úkolem a cílem je nabídnout Vám vína, která budou provokovat zvídavost a vylučovat fádnost.

Najdete nás v historickém podloubí Hotelu U Zlatého kohouta na Velkém náměstí v Kroměříži. Nabízíme vína z moravských podoblastí jako je...
Image
fas fa-arrow-down

Mikulovská podoblast

je ve vinotéce in vino zastoupena proto, že tato podoblast je jedním z center vinařství v České republice. Město Mikulov přitom tvoří její přirozené středisko. Vynikající vinařské polohy se však vyskytují nejen v bezprostřední blízkosti města, ale i v dalších okolních městech a obcích. Na vápenitých půdách v okolí Pálavy vyzrává vynikající Ryzlink vlašský s nezaměnitelným charakterem osobité minerálnosti. Výbornou kvalitu mají i zdejší pěstované odrůdy Pálava, Rulandské bílé a Chardonnay, které můžete také ochutnat v naší vinotéce in vino.

Znojemská podoblast

byla do vinotéky in vino vybrána pro svoje krásná bílá nezaměnitelná aromatická vína, zejména však pro odrůdu Veltlínského zeleného. Na sprašových, kamenitých a štěrkových půdách se tu kromě Veltlínského zeleného velmi daří odrůdám Müller Thurgau, Sauvignonu, Ryzlinku rýnskému a Pálavě. Z této podoblasti Vám můžeme také nabídnout vína z naší nejstarší a nejznámější viniční tratě Šobes.
Image
Image
Image

Slovácká podoblast

byla vybrána pro svoji různorodost krajiny, půd a mikroklimatu. Vína z této oblasti jsou vyhledávána pro svoje výrazné aroma, jedinečnost terroir a nezaměnitelný charakter svěží kyselinky. Jedná se především o terroir pod Ždánickým lesem, jižní strana Chřibů, Kyjovské pahorkatiny, Dolonomoravského úvalu a předhůří Bílých Karpat.

Velkopavlovická podoblast

je srdcem produkce červených vín na Moravě a proto nemůže ve vinotéce in vino chybět. Nacházejí se zde půdy na spraších, vápenitých jílech, slínech, pískovcích a slepencích. Doma jsou tu zejména modré odrůdy, které jsou vysazovány především na půdách s vysokým obsahem hořčíku. Jsou tu výborné podmínky pro získávání velmi kvalitních vín zejména z burgundských odrůd.
Image

Nejlepší vína můžete

ochutnat v INVINO

Máte dotaz?

Napište nám nebo zavolejte, raději se zastavte ochutnat!

Těšíme se na vás, INVINO Kroměříž